نوع بیمارستان : دولتی

آدرس و تلفن ها:

میدان قدس (طوقچی) اول خیابان مدرس     3134452031

معرفی و تاریخچه:

تاریخچه تاریخچه ی تاسیس این مرکز اموزشی درمانی فیض اصفهان به سال 1324شمسی برمیگردد0دراین سال مرحوم حاج عبدالعی فیض در محله طوقچی اصفهان درمانگاه کاملی به نام شفا خانه فیض تاسیس نمودکه شامل داروخانه,اطاق پانسمان و تزریقات,آزمایشگاه واطق مغاینه بود0این درمانگاه به اندازه ای مورد استفاده واستقبال مردم و بیماران که مرحوم مرتبت آرزو میکرد شرایطی فراهم گرددتا این مکان را به یک بیمارستان کامل توسعه دهد.
برهمین اساس زمین مورد لزوم متصل به درمانگاه برای ساختن بیمارستان خریداری گردید و در سال 1334هجری شمسی با تهیه نقشه و مشورت با مهندسین,ساختمان بیمارستان آغاز گردید-درسال1342با تشریک مساعی وزارت بهداری این بیمارستان مورد بهره برداری قرار گرفت و با ظرفیت یکصدو ده تختخواب و با وسایل وتجهیزات مدرن روز به ارائه خدمت به شهروندان پرداخت.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی ساختمان قدیمی بیمارستان که درسال1324 بنا گردیده بود تخریب گردید و درمحل آن با همکاری دانشگاه اصفهان ساختمان چشم پزشگی در طبقه چهار و با زیر بنای چهار هزار متر مربع بنا گردیده و در سال 1362مورده بهره برداری قرار گرفت.
در سال 1365 مرحوم فیض برای توسعه بیمارستان,ساختمانی در سه طبقه به مساحت 630متر مربع با همکاری دانشگاه بنا نمود که از آن برای فضاهای اداری,سالن کفرانس عملی و کتابخانه استفاده بعمل آمد.
این مرکز بزرگ آموزشی درمانی امروز به عنوان اولین مرکز چشم پزشکی فوق تخصصی در اصفهان مشغول به فعالیت است که به صورت شبانه روزی پذیرای بیماران چشمی است و به عنوان اولین مرکز اورژانس چشم پزشکی استان به ارائه سرویس به شهروندان می پردازد.
بخش‌های بستری بیمارستان فیض اصفهان:
چشم مردان – چشم زنان – داخلی اورژانس – پیوند چشم – جراحی چشم عمومی – CCU – POST CCU
بخش‌های کلینیک بیمارستان فیض اصفهان:
درمانگاه اطفال – درمانگاه اورژانس چشم – درمانگاه قلب – درمانگاه دیابت – بینایی‌سنجی – بیومتری – پریمتری – ERG – VEP – OCT – EOG
بخش‌های پاراکلینیک بیمارستان فیض اصفهان:
آزمایشگاه پاتولوژی – آندوسکوپی – اکوکاردیوگرافی – آزمایشگاه طبی – رادیولوژی – اکوکاردیوگرافی – سونوگرافی – آنژیوگرافی – تست ورزش – اسپیرومتری – الکتروکاردیوگرافی – کولونوسکوپی

منبع: سایت رسمی بیمارستان فیض اصفهان  https://feiz.mui.ac.ir/

رزرو هتل اصفهان