خیابان آمادگاه اصفهان

در مورد نامگذاری این خیابان از مهراب فتحی کارشناس تاریخ در مورد این خیابان جویا شدیم، وی در این باره گفت: در این خیابان مهمانسرای عباسی قرار گرفته است، این کاروانسر توسط شاه سلطان حسین صفوی ساخته شد و آن را وقف مدرسه چهار باغ کرد تا عوایدش برای نگهداری از مدرسه و معاش طلاب استفاده شود.

وی افزود: اگر چه پس از گذر زمان و حمله افغان ها این کاروانسرا به یک خرابه تبدیل شد اما در زمان ظل السلطان این بنا مرمت شد و به مکانی برای آمادگاه پادگان سواره نظام حاکم اصفهان تبدیل شد که نام خیابان فعلی آمادگاه برگرفته ازهمان دوران است.

این کارشناس تاریخ بیان کرد: در واقع ظل سلطان بناهای بزرگ و شاهکارهای معماری و شهرسازی اصفهان را تبدیل به پادگان و سربازخانه می‫کرد. کاروانسرای سلطانی (هتل عباسی) نیز از این قاعده مستثنا نبوده است. وی این کاروانسرا را برای سال‫های زیادی تبدیل به سرباز خانه کرد و بازارهنر امروزی نیز به تبع آن تبدیل به طویله اسب‫های سربازان می‫شود. به همین دلیل خیابان مجاور این بنا را امروزه آمادگاه می‫نامند.

خیابان آمادگاه به خیابان های پاسداران ، فلسطین و خیابان فرشادی منتهی می گردد

مجتمع آمادگاه در اصفهان و خیابان باغ گلدسته، آمادگاه، فتح آباد واقع شده است و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مراکز مهمی مانند کاخ و عمارت هشت بهشت و مرکز تجاری میدان انقلاب  و همچنین بیمه ایران،کافه اسپادان،  مرکز آموزشی شهرداری اصفهان  فروشگاه کتاب زمان و آزمایشگاه آریا قرار گرفته است. با توجه به نزدیکی این مکان به ایستگاه مترو انقلاب  برای دسترسی راحت‌تر و کمک به داشتن هوایی پاک‌تر، می‌توانید از وسایل حمل و نقل عمومی برای مراجعه به آن استفاده کنید.

نزدیک ترین هتل :

هتل عباسی و هتل سفیر می باشد .

نزدیک ترین رستوران:

رستوران شهرزاد

اگر به دنبال آزمایشگاه های تخصصی و داروخانه های مجهز و پزشکان با تجربه هستید میتوانید به خیابان آمادگاه مراجعه کنید


هتل آفتاب اصفهان، میزبان میهمانان نصف جهان

تلفن رزرو سریع و مستقیم: 03135510600
رزرو هتل اصفهان