موزه ی موسیقی اصفهان توسط بخش خصوصی راه‌اندازی در استان اصفهان شده و اداره می‌شود. این موزه یکی از مقصدهای اصلی گردشگران داخلی و خارجی است.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید، این موزه از سوی سایت‌های جهانی برای بازدید به گردشگران خارجی پیشنهادشده و توانسته ازنظر کاربران و گردشگران، نمره کامل رضایت (نمره کامل 5 ستاره) را دریافت کند.

امکان بازدید از 300 نوع ساز فرصت بسیار مناسبی برای شناختن ساز‌ها و موسیقی کشور عزیزمان ایران است، که همه را برای شما در موزه موسیقی اصفهان به تصویر کشیده‌اند. موزه موسیقی اصفهان از 5 بخش اصلی تشکیل شده است که هر کدام را برای شما به اختصار توضیح خواهیم داد.

1- تالار ساز‌های ملی که در آن شما با ساز‌های تمامی مناطق جغرافیایی ایران آشنا می‌شوید و می‌تونید غرق در تماشای این سازها شوید.تمامی آثار به دو زبان فارسی و انگلیسی معرفی شده‌اند و در صورت تمایل می‌توانید از راهنمای صوتی و امکانات صوتی و تصویری مجموعه استفاده کنید.

2- تالار ساز‌های محلی که برای سازهای محلی ایرانی در نظر گرفته شده است، تالاری برای به نمایش در آمدن سازهای محلی ایرانی است و همچنین شما می‌توانید با امکانات صوتی و تصویری این سالن زیبا به نوای موسیقی محلی کشور ایران گوش دهید.

3- سرای سرآهنگان محلی برای آشنایی شما با یزرگان موسیقی شهر اصفهان است، شما می‌توانید با آثار، زندگینامه و تاثیر آن‌ها بر موسیقی اصفهان آشنا شوید.

4- موسیقی سرا شاید جذاب‌ترین مرحله بازدید از موزه موسیقی اصفهان برای بازدیدکنندگان عزیز باشد، تماشای یک اجرا زنده از موسیقی ناب ایرانی بدون شک لذتی وصف نشدنی برای شما به یادگار خواهد گذاشت. 5-  کارگاه سازسازی که اگر به نحوه ساختن ساز

آدرس موزه موسیقی اصفهان

خیابان توحید میانی، خیابان شهید قندی (مهرداد)، پلاک 74

تلفن تماس موزه  موسیقی اصفهان

03136256912


هتل آفتاب اصفهان، میزبان میهمانان نصف جهان

تلفن رزرو سریع و مستقیم: 03135510600
رزرو هتل اصفهان