برای تهیه گز از شکر، سفیده تخم مرغ، مغز بادام و پسته و هل و گلاب استفاده می‌شود. برخی تولیدکنندگان گز از نوعی ماده به نام بادکا نیز استفاده می‌کنند که این ماده ارزش غذایی آن را پایین می‌آورد.گز انگبین نوع اصیل این شیرینی که هنوز هم به‌صورت سفارشی ساخته می‌شود دارای درصد کمی از عصاره گرانبهای گزانگبین است و آنچه به گز شیرین اصفهان هویت داده همین عصاره و شهد شگفت‌انگیز انگبین یا گزانگبین است که از درختچه‌هایی به همین نام یعنی گزانگبین در نواحی خوانسار به‌دست می‌آید

گز کرمانی:

گز کرمانی یکی از این گزفروشی‌هاست که بیش از صد سال عمر دارد. حاج میرزا حسین محسن‌زاده کرمانی در زمان قاجار سنگ بنای گز کرمانی را در اصفهان گذاشت. و حالا پسرش، رضا محسن‌زاده کرمانی، چرخ مغازه را درخیابان عبدالرزاق می‌چرخاند.حاج میرزا در ابتدا (خرده فروش) بود.

نیکو منش

ازمحدود  کارخانه های تولید گز با نشان استاندارد ملی میباشد که محصولات خود را اکثرا به کشورهای اروپایی صادرمیکند”این برند خوشنام از بهترین مواد اولیه و با کیفیت که چندین بارتوسط سازمان غذاودارو عنوان واحد نمونه انتخاب شده”آخرین افتخار آن واحد نمونه سازمان غذاودارو در سال ۱۳۹۸ میباشد .

گز مظفری

گز مظفری هم از قدیمی‌های بازار هست که از سال ۱۳۱۰ فعالیتش را آغاز کرده و مثل بقیه گزفروشی‌های اصیل، شغل گزفروشی از پدر به پسر در آن منتقل شده هست.

گز مظفری، یک شعبه‌ در خیابان شیخ بهائی و نزدیک خیابان چهارباغ عباسی و شعبه دیگرش در خیابان شیخ صدوق می باشد

گز و شیرینی نیوشا

آدرس :خ شریعتی – جنب نیروی انتظامی

فروشگاههای اصفهان گز بلداجی اصلی
شعبه ۱- چهارباغ -خیابان عباس آباد -جنب هتل سعدی.
تلفن تماس : ۳۲۲۱۶۴۲۱ – ۰۳۱
شعبه۲:خیابان کاوه خیابان بهارستان نرسیده به میدان شهید علیخانی
تلفن تماس: ۳۴۴۴۱۴۸۵ – ۰۳۱
شعبه۳:خیابان حکیم نظامی نرسیده به خاقانی جنب رستوران مانی
تلفن :۰۳۱۳۳۳۸۴۷۴۷

گز سلطانی اصفهان
آدرس : اصفهان ، خیابان چهارباغ پایین ، جنب پاساژ کازرونی
تلفن : ۳۲۲۳۴۴۳۵ – ۰۳۱


هتل آفتاب اصفهان، میزبان میهمانان نصف جهان

تلفن رزرو سریع و مستقیم: 03135510600
رزرو هتل اصفهان