راههاي دسترسی: فاصله آبشار نوژیان از پلیس راه سه راهی خرم آباد -بروجرد-دورود، 52 کیلومتر است. اگر از پلیس راه در جاده ي کمربندي خرم آباد حرکت کنید، پس از طی 14 کیلومتر، تابلوي آبشار نوژیان را در سمت راست جاده خواهید دید. از این سه راهی به سمت چپ بپیچید. حال وارد جاده اي کوهستانی و زیبا می شوید که در میان جنگل هاي بلوط قرار گرفته است. از ابتداي سه راهی تا آبشار دقیقا 38 کیلومتر راه است که 32 کیلومتر آن آسفالت و شش کیلومتر آخر خاکی است، البته این مسیر 6 کیلومتري شوسه قابل طی کردن با ماشین است. اما باید حسابی مراقب باشید، چون علائم راهنمایی و رانندگی هشداردهنده و گاردریل در آن وجود ندارد و پیچ هاي تندي هم منتظر شماهستند. اما اگر عجله ندارید، حتما با آرامش رانندگی و سعی کنید تا حد امکان مسیر را پیاده طی کنید تا از زیبایی هاي راه لذت ببرید.
حدود 50 آبشار در استان لرستان که سومین استان پر آب کشور محسوب می شود، وجود دارد و آبشار نوژیان بین شان یکی از قشنگترین هاست؛ آبشاري بلندبالا که خیلی ها براي جمع کردن گیاه هاي دارویی به آن سر می زنند.. شاید مسیر رسیدن به آبشار طولانی باشد، اما از پیاده روي در میان کوه و جنگل خسته نمی شوید. نوژیان که بلندترین آبشار استان به شمار می رود، در منطقه بکري قرارگرفته. براي دیدن آبشار نوژیان باید به دل جنگل نوژیان بروید؛ بنابراین، هم در این تفرجگاه جنگلی تفریح می کنید و هم یکی از بلندترین آبشارهاي ایران را می بینید.گردشگاه جنگلی نوژیان بالاي کوه تاف قرار دارد. آبشار نوژیان ششمین آبشار بلند ایران در استان لرستان واقع شده است.

این آبشار در 38 کیلومتري جنوب شرقی خرم آباد) بخش پاپی (به ارتفاع 90 متر و عرض تاج 5 متر است. در کوه تاف انواع گیاهان دارویی می رویند و داراي طبیعتی زیبا و دیدنی است.

مردم و گردشگران زیادي براي تماشاي این آبشار و براي جمع آوري گیاهان دارویی به این ناحیه می آیند. راه ارتباطی آن از طریق خرم آباد به گردنه نوژیان جاده آسفالته یا از راه آهن به ایستگاه کشور و از آن طرف هم با یاي پیاده حدود 2 ساعت پیاده روي به سمت آبشار است اینجا یک آبشار دو تکه است، تکه بالایی آن یک حوضچه دارد که از آبتنی توي آن شگفت زده می شید. روي آب دراز می کشید و آبشار رویتان می ریزد. البته اگر سرماي آب را بتوانید تحمل کنید.
براي رفتن به قسمت بالایی هم باید خیلی مراقب باشید. تفرجگاه جنگلی نوژان که آبشار در دل آن قرار گرفته، خیلی دیدنی ست و براي پیک نیک یک روزه می توانید رویش حساب کنید. البته در این محدوده بکر چیزي شبیه به رستوران، فروشگاه یا پمپ بنزین نمی بینید. پس وسایل لازم را همراه
خودتان ببرید و باك بنزین را هم پر کنید.

کمی که از آبشار پایین بیایید، حوضچه هاي پرورش ماهی را می بینید. این منطقه چند رودخانه دارد که از آب چشمه ها تامین می شوند و به رودخانه سزار می ریزند. آب اینجا باعث شده ماهی هاي قزل آلاي چاق و چله اي پرورش پیدا کنند. پس از دیدن آبشار نوژیان، هیجان انگیزترین کاري که می توانید بکنید، گشت و گذار در دل کوه تاف است. در دامنه هاي این کوه گیاه هاي دارویی زیادي هم رشد می کند.
آبشار وارك هم همان نزدیکی ست. در جاده کمربندي خرم آباد به یک سه راهی می رسید که سمت چپ به آبشار نوژیان می رود و از غرب به آبشار وارك می رسید .از ما می شنوید حیف است تا نوژیان بروید، فقط 9 دقیقه با آبشار وارك فاصله داشته باشید و سري به آن نزنید. این آبشار دوقلوست و در
بلندترین قسمت، ارتفاع آن به 57 متر می رسد.

اطراف این آبشار پر از درخت هاي گلابی و زالزالک است نزدیک ترین شهر به آبشار نوژیان خرم آباد است که حدود یک ساعت از آن فاصله دارد. اگر زمان کافی داشته باشید، می توانید چند ساعتی در خرم آباد باشید و جاهاي دیدنی این شهر را هم ببینید.آبشار نوژیان چهل و ششمین اثر ملی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در 27 اسفند 1387 در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

ین آبشار در فصلی قشنگی هاي خاص خودش را دارد. دسترسی به این آبشار از طریق مسیر الیگودرز به شول آباد امکان پذیر است.بهترین راه رسیدن به آبشار چکان از طریق جاده مورزرین- شول آباد و بهارکار است. راه دیگر از طریق خرم آباد، سپیددشت، شول آباد می باشد. پیشنهاد ما اول بهار تا اول
تابستان است که آبشار در پرآب ترین وضعیت خود قرار دارد. اگر سفرتان را به آخر تابستان موکول کنید، احتمال این که با آبشاري کم آب مواجه شوید، زیاد است.


هتل آفتاب اصفهان، میزبان میهمانان نصف جهان

تلفن رزرو سریع و مستقیم: 03135510600
رزرو هتل اصفهان