گز

این سوغات اصفهان از سوغاتی های معروف و خوشمزه شهر اصفهان است که قدمت چند صد ساله دارد. در گذشته، شاهان ایرانی این سوغات اصفهان را به پادشاهان دیگر به ارمغان می دادند. قدمت گز اصفهان به 450 سال قبل و به دوران حکومت صفویان می رسد. گز مهم ترین و پرطرفدارترین سوغات اصفهان است. این سوغات اصفهان از گز انگبین تهیه می شود.

گز انگبین درحقیقت ریشه گیاه درخت گز یا بته است. درخت کوهستانی گز در منطقه خوانسار و در دامنه کوه رشد می کند.

پولکی اصفهان

پولکی از جمله سوغاتی های معروف اصفهان است. مسافران و گردشگران به خوبی این سوغات اصفهان را می شناسند. ازآنجاکه پولکی اصفهان شبیه به پولک درخشان و نازک است، با نام پولکی معروف است. پولکی اصفهان یکی از سوغاتی های محبوب اصفهان است که در طعم های مختلف نعنایی، نارگیلی، عسلی،‌ زنجبیلی، لیموعمانی، پسته ای و کاکائویی تهیه می شود.

نبات

نبات یکی دیگر از سوغاتی های اصفهان است که در طعم ها و شکل های مختلف عرضه می شود.

برشتوک

این سوغات اصفهان به شکل لوزی برش می خورد و با پودر قند، برشتوک گندم، هل و برشتوک نخودچی درست می شود.

شیرینی کرکی

شیرینی کرکی از جمله سوغاتی های متفاوت و خوشمزه اصفهان است. طعم فوق العاده این سوغات اصفهان موجب شده است، طرفداران بسیاری نه تنها میان مردم اصفهان بلکه گردشگران و مسافران این شهر دیدنی داشته باشد.

سوهان عسلی

سوهان عسلی اصفهان هم به صورت ورقه ای و هم برش خورده با گلاب، خلال بادام و پسته، زعفران، شکر و کره تهیه می شود. می توانید این سوغات خوشمزه اصفهان را به راحتی پیدا کنید.

خاتم کاری

این سوغات اصفهان از جمله سوغاتی هایی است که در شهر شیراز هم می توانید نمونه هایش را پیدا کنید، اما اصل این سوغات اصفهان در آباده است. قدمت خاتم کاری در اصفهان به دوره صفویه می رسد و در صنعت چوب کاربرد دارد. در خاتم کاری، ‌قطعه های کوچک، شبیه به مثلث و چوبی برای ایجاد کردن شکل های هندسی گوناگون به کار می رود. در ساخت این سوغات اصفهان، مواد مختلف مثل فلز، نقره، استخوان شتر، برنج، عناب و چوب های آبنوس به‌کار می رود.

مینا کاری

این سوغات اصفهان بسیار چشمگیر و زیباست. ظروف میناکاری شده اصفهان با رنگ های لاجوردی و نیلی چشم نواز طرفداران زیادی دارد. گردشگران و مسافران شهر اصفهان همواره به این سوغاتی اصفهان علاقه مند هستند و از آثار هنری میناکاری شده و حیرت انگیز خریداری می کنند.


هتل آفتاب اصفهان، میزبان میهمانان نصف جهان

تلفن رزرو سریع و مستقیم: 03135510600
رزرو هتل اصفهان