باغ خزندگان اصفهان زنده واقع در پارک طبیعی ناژوان در سال ۹۱ با هدف آشنایی با انواع خزندگان و گونه‌های مختلف آن آغاز به کار کرد.

بد نیست بدانید یکی از افتخارات مجموعه باغ خزندگان اصفهان نگهداری از بزرگترین اسکلت مار بوآ در ایران است که بسیاری از علاقه مندان را به سوی این جاذبه می کشاند. بزرگترین صدف کلاه‌خودی در ایران نیز در این باغ نگهداری می شود که پوسته سفید و لایه های داخلی نارنجی یا قهوه ای دارد.

باغ خزندگان اصفهان مکانی متفاوت و صد البته جذاب است که در سال ۱۳۹۱ در شهر اصفهان و در پارک دیدنی ناژوان، در کنار چندیدن جاذبه دیگر همچون باغ پرندگان اصفهان، باغ پروانه ها و آکواریوم اصفهان تاسیس شد. این مرکز که وسعتی حدودا هزار متر مربعی دارد فرصتی را فراهم کرده تا مردم و گردشگران بیشتر با خزندگان آشنا شوند و نقش مهم آن ها را در اکوسیستم طبیعت را به خوبی درک کنند. بازدید از این مکان می‌تواند فرصت خوبی برای آشنایی هر چه بیشتر با خزندگان بومی ایران و سایر نقاط جهان فراهم آورد.

حدود ۴۰ ویاریوم (مکانی که برای نگهداری گیاهان و یا حیوانات به منظور دیدن یا تحقیق) کوچک و بزرگ در باغ خزندگان اصفهان وجود دارند که انواع مختلف خزندگان و مارها از سمی و نیمه سمی در آن نگهداری می‌شوند.

در این مکان خزندگان به صورت زنده و تاکسیدرمی شده قابل ملاحظه هستند که در ادامه متن به معرفی شماری از آنها خواهیم پرداخت. نکته ای که باید بدانید این است که خزندگان در دو بخش ایرانی و خارجی نگهدرای می‌شوند.

مارهای باغ خزندگان اصفهان مارهای ایرانی از نمونه های مار های ایرانی می‌توان به افعی شاخ دار دم عنکبوتی که تنها در غرب ایران یافت می‌شود، افعی پلنگی که حدودا ۱٫۵ متر طول دارد و معمولا از مارمولک ها تغذیه می‌کند، مار زنگی سیاه که یکی از انواع مختلف مار زنگی است که به خاطر پوست سیاه رنگش به این نام مشهور شده، مار کبرا که به نوعی خطرناک ترین مار ایرانی است و مار آتشی که پوستی به رنگ قرمز آجری و یا به ندرت سیاه رنگ دارد اشاره کرد. ناتریکس، قیطانی، سوجه و مار ارجنگی از دیگر مار های ایرانی موجود در باغ خزندگان اصفهان هستند.

مارهای خارجی از جمله این مارها می‌توان به مار پیتون آفریقایی که بزرگترین مار قاره‌ی آفریقا است و طولش حتی تا شش متر می‌رسد، پیتون آلبینو هندی که یکی دیگر از گونه های مختلف مار پیتون است و معمولا در کنار آب زندگی می‌کند و بوآی کلمبیایی که همانند پیتون آفریقایی و پیتون هندی ماری غیر سمی است، اشاره داشت.

آدرس باغ خزندگان:

اتوبان شهيد حبيب اللهي – ميدان سهروردي – خيابان الفت – پارك جنگلي ناژوان

ساعات کاری باغ خزندگان:

باغ خزندگان اصفهان همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۸ شب قابل دسترسی می‌باشد.


هتل آفتاب اصفهان، میزبان میهمانان نصف جهان

تلفن رزرو سریع و مستقیم: 03135510600
رزرو هتل اصفهان