شهرک صنعتی دولت آباد اصفهان

شهرک صنعتی دولت آباد اصفهان ، در شمال شهر اصفهان و در منطقه دولت آباد واقع شده است. این منطقه با  هزار و 700 هکتار وسعت یکی از بزرگترین مناطق صنعتی در کشور است. در منطقه صنعتی دولت آباد 20 رسته و صنف کاری فعال است که صنایع بزرگ تولید‌ سنگ،‌ آجر، ماشین سازی و قطعه سازی از مهمترین آنهاست. در منطقه صنعتی دولت آباد حدود 2 هزار کارخانه و کارگاه کوچک و بزرگ با اشتغال بیش از 20 هزار نفر وجود دارد.

فاصله شهرک صنعتی دولت آباد تا اصفهان: فاصله این شهرک صنعتی  18 کیلومتر تا میدان نقش جهان و در حدود 30 دقیقه می باشد.

مشاهده شهرک های صنعتی اصفهان

آدرس شهرک صنعتی دولت آباد اصفهان:

شهرک صنعتی دولت آباد در شمال شهر اصفهان در محدود شهر دولت آباد واقع شده است.

شهرک صنعتی دولت آباد

فاصله شهرک صنعتی دولت آباد تا اصفهان:

فاصله شهرک از میدان نقش جهان حدود 20 کیلومتر و کمتر از 30 دقیقه می باشد. که از خیابان کاوه و فرزانگان یا از طریق خیابان بعثت (دولت آباد) قابل دسترسی می باشد.

شرکت ها و کارخانه های شهرک صنعتی دولت آباد:

از مهمترین تولیدات این منطقه صنعتی بیش از 400 هزار تن آجر و 300 هزار متر سنگ در ماه است که نزدیک به 20درصد این تولیدات در استان اصفهان مصرف می شود و 70درصد به خارج از استان و 10 درصد آن به خارج از کشور صادر می شود.

در حال حاصر در حدود 140 واحد فرآوری سنگ ساختمانی در منطقه صنعتی دولت آباد و حبیب آباد موجود است و نحوه پراکندگی واحدهای سنگبری در اطراف جاده اصلی اصفهان , دولت آباد و حبیب آباد بوده و در محدوده شعاع 100 تا 400 متری از جاده اصلی و درمساحتی نزدیک به 100 هکتاری دارای مصوبه منطقه صنعتی میباشد.به همین دلیل عمدتا واحدها در امتداد جاده اصلی واقع گردیده اند.مدیران این واحدهای صنعتی اکثرا از اهالی محترم اصفهان و رضوانشهر می باشند.

واحدهای مستقر در این منطقه به تولید انواع سنگ های ساختمانی مشغولند و طی آخری بررسی ها از مجموع واحدهای سنگبری در این منطقه در حدود 7 واحد به تولید سنگ های گرانیت , 10 واحد به تولید سنگهای تراورتن , 19 واحد به تولید انواع سنگ های چینی و 99 واحد به تولید سنگ های مرمریت مشغولند.همچنین واحدهای کارگاهی کوچکی نیز در منطقه وجود دارند که به انجام فعالیت های تکمیلی و انجام انواع فرآوری ها بر روی سنگ مانند پیکرتراشی , ابزارزنی , پخ زنی , منبت کاری , صراحی تراشی و .. اشتقال دارند.از لحاظ ماشین آلات و تکنولوژی موجود در کارخانه ها می توان گفت تعدادی از کارخانه ها مجهز به دستگاه اره و تولید سنگ اسلب با کیفیت بالا می باشند .بیشتر محصولات این منطقه در بازارهای داخلی سنگ سراسر کشور توزیع می شود.با توجه به نزدیکی این منطقه به شهر اصفهان و دسترسی آسان به آن , کارگاه ها و انبارهای سنگ فراوانی در این منطقه موجود می باشند به طوریکه در حدود 300 واحد کوچک کارگاهی و انبار سنگ در سطح منطقه دیده شده که یا به انجام عملیات تکمیلی بر روی سنگ مشغولند و با به عرضه انواع سنگ در سراسر کشور اشتغال دارند. (منبع: www.aministone.ir)

هتل آفتاب اصفهان، نزدیک ترین هتل اصفهان به شهرک صنعتی دولت آباد اصفهان

….

حدود 6 کیلومتر و 10 دقیقه (تلفن رزرو سریع: 03135510600 – 09134754100)

دیگر شهرک های صنعتی اصفهان عبارتند از: شهرک صنعتی جي / شهرک صنعتی مورچه خورت / شهرک صنعتی محمدآبادمرغ /  شهرک صنعتی سگزي  /  شهرک صنعتی سروشبادران  /  شهرک صنعتی خميني شهر / شهرک صنعتی اشترجان / شهرک صنعتی سه راهي مباركه / شهرک صنعتی منتظريه / شهرک صنعتی نجف آباد / شهرک صنعتی جالل آباد / شهرک صنعتی بزرگ اصفهان / شهرک صنعتی محمودآباد / شهرک صنعتی امير كبير / شهرک صنعتی اسفيد واجان / شهرک صنعتی بهارستان / شهرک صنعتی علويجه / شهرک صنعتی صفه / شهرک صنعتی پينارت  / شهرک صنعتی سپهر آباد /  شهرک صنعتی رازي / شهرک صنعتی ورنامخواست / شهرک صنعتی همت آباد

رزرو هتل اصفهان