نوع بیمارستان : خصوصی

آدرس و تلفن ها:

اصفهان ، خیابان سروش ، خیابان عسکریه ، بیمارستان تخصصی عسکریه (ع )    03132250041

معرفی و تاریخچه:

تاریخچه

بیمارستان تخصصی عسکریه یکی از دهها مرکز پزشکی نمونه در نصف جهان که به بیش از نیم قرن , شهره اش , آوازه هرکوی و برزن بوده و هست و امروز که مرهمی به جان و دل داردیادگاری دارد از مرهم دهندگان این مرکز که یا به آمرزش خداوند خفته درخاکند یاکه همچنان به امر ثواب طبابت در قید حیات.
هرخیر و ثوابی یادگاری است از خیری بزرگ و همت والا مقامی از شجره طیبه ولایت و این خشت و کاشی ها نشان از همت بزرگمردی با نام آیت اله زندکرمانی.
در سال 1345 به همت این مردبزرگ در زمینی به مساحت 1000 مترمربع کلنگ تاسیس ” درمانگاه عمومی عسگریه ” بر زمین نقش بست و پس از احداث , فعالیت خودرا با انجام خدمات پزشکی عمومی , تزریقات و پانسمان آغاز نمود. حدود ده سال بعد یعنی در سال 1355 در زمان مدیریت دکتر نوری به همت هیئت امنا وقت , سه هزار متر زمین های اطراف این درمانگاه خریداری گردید و پس از الحاق به آن با نام  ” بیمارستان زنان و مامایی عسگریه ” فعالیت خود را گسترش داد.
در این سالها این بیمارستان با استفاده از خدمات پزشکان متخصص زنان و مامایی و تجهیز دو اتاق عمل و سه اتاق زایمان بهترین خدمات پزشکی را به عموم خصوصا مادران و زنان اصفهان عرضه نمود.
در سال 1346 , با گسترش جمعیت اصفهان و افزایش مراجعان , هیئت مدیره بیمارستان پس از برگزاری چندین جلسه کارشناسی گسترش بخش های مختلف بیمارستان را در برنامه کاری خود قرار دادند و حاصل این تدبیر و توجه ساخت بیمارستان 200 تخت خوابه مجهز و کاملی بود که در طول بیست سال به امروز تکمیل و تجهیز گردید و سرانجام در سال 1385 در هشت طبقه فعالیت واقعی و رسمی خود را جهت خدمت به هم وطنان ایرانی آغاز نمود.
هم اکنون این بیمارستان ( به غیر از دو رشته جراحی اعصاب و جراحی قلب ) از جمیع رشته های پزشکی بهره مند بوده و با برخورداری از کلینیک تخصصی دارای بخش ها و رشته های مختلف می باشد.

منبع: سایت رسمی بیمارستان عسگریه اصفهان  .askariehospital.com

رزرو هتل اصفهان