محله ی قدیمی دردشت؛ در خیابان عبدالرزاق اصفهان

یکی از محله‌های اصلی اصفهان محله دردشت نام دارد. اگر دوست دارید تا در هنگام سفر به اصفهان به محله دردشت نیز سر بزنید، باید بدانید که این محله در جنوب خیابان عبدالرزاق اصفهان واقع‌ شده است و بازار دردشت به‌ عنوان اصلی ترین قسمت این محله به حساب می آید. این محله نیز مانند دیگر مناطق واقع در خیابان عبدالرزاق اصفهان دارای عناصر مذهبی و خدماتی بسیاری می باشد.

برای مثال مسجد آقانور، کاروانسرای قدیمی، مسجد پاسنگ و حمام دردشت که هر کدام نشانی از تاریخ را در خود جای داده اند، در قسمت مرکزی این محله واقع شده اند. اگر بناهای معماری و تاریخی خیابان عبدالرزاق اصفهان و محله ی دردشت را با دقت بررسی کنید، متوجه خواهید شد که این خیابان و محله های اطراف آن بیشتر در دوران حکومت ترک تباری بنام صفویه رونق داشته است .

همانطور که می دانید در همین دوره ی حکومت اسلامی نیز شهر اصفهان به عنوان پایتخت کشور بسیار مورد توجه حکمرانان قرار گرفت. بازار صفوی اصفهان، در شمال میدان نقش جهان که از معروفترین مناطق گردشگری اصفهان است، میدان نقش جهان را به میدان کهنه دوره ی سلجوقی متصل می کند و مورد استقبال بسیاری از توریستان قرار گرفته است. همانطور که می بینید خیابان عبدالرزاق اصفهان از جمله خیابان هایی است که اغلب مناطق تاریخی و مهم اصفهان را در خود جای داده است. بیشتر بناها و ساختمان هایی که بازمانده ی حکومت های کهن می باشند، در اطراف خیابان عبدالرزاق اصفهان واقع شده اند.

نزدیکترین هتل :

هتل صبا ، هتل حکیم ، هتل آپارتمان قصر

نزدیکترین فروشگاه گز و شیرینی :

فروشگاه گز و شیرینی کرمانی

نزدیکترین رستوران :

رستوران جارچی باشی


هتل آفتاب اصفهان، میزبان میهمانان نصف جهان

تلفن رزرو سریع و مستقیم: 03135510600
رزرو هتل اصفهان