مسجد کبود در آذربایجان شرقی و شهرستان تبریز واقع شده است.

 

نام اثر در فهرست آثار ملی ایران: مسجد کبود

قدمت و دوره تاریخی: تیموریان

آدرس مسجد کبود تبریز : آذربایجان شرقی، تبریز، شهر تبریز، خیابان امام خمینی، مسجد کبود، جنب موزه آذربایجان

شماره ثبت ملی: 169

تاریخ ثبت: ۱۳۱۰/۱۰/۱۵

مسجد کبود یکی از آثار ملی ثبت شده ایران در تبریز است که قدمت آن مربوط به تیموریان می باشد و در تاریخ ۱۳۱۰/۱۰/۱۵ به شماره ثبت 169 در مجموعه آثار تاریخی ایران ثبت شده است. نشانی این اثر ملی ثبت شده تبریز شهر تبریز، خیابان امام خمینی، مسجد کبود، جنب موزه آذربایجان می باشد.

استان آذربایجان شرقی دارای جاذبه های گردشگری، باستانی و طبیعی بسیاری است که مسجد کبود شهرستان تبریز یکی از آثار تاریخی و دیدنی این استان می باشد. برای مشاهده دیگر جاذبه های گردشگری این استان، صفحه معرفی جاذبه های گردشگری آذربایجان شرقی را ببینید.

سرزمین ایران جزء چند کشور اول جهان با بیشترین پیشینه تاریخ و تمدن در بین تمام کشورهای جهان و از نظر تعداد میراث ثبت شده جهانی در بین کشورهای برتر دنیا قرار گرفته است، در ایران بیش از 30 هزار جاذبه گردشگری، طبیعی و فرهنگی وجود دارد. همچنین بهتر است بدانید ایران، مقام نخست جهان در میان کشورهای جهان از نظر تعداد شهرهای جهانی صنایع دستی را دارا می باشد. با توجه به این که ایران دارای اقلیم های بسیار متنوع آب و هوایی است و به عنوان یکی از امن ترین مقصدهای گردشگری شناخته و معرفی شده است، فرصت بی نظیری برای همه علاقه مندان به صنعت گردشگری در ایران و سراسر دنیا است تا با سفر به ایران و استان آذربایجان شرقی، از این همه جاذبه گردشگری، طبیعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی بازدید نمایند. معرفی جاذبه های گردشگری ایران

در مسیر بازدید از مسجد کبود تبریز اگر از شهر زیبای اصفهان عبور کردید، خوشحال می شویم میزبان شما در هتل آفتاب اصفهان باشیم.

هتل آفتاب

تلفن رزرو هتل آفتاب اصفهان:     03135510600  –  09135728352

آدرس هتل آفتاب: اصفهان – خیابان آیت الله غفاری (زینبیه) – خیابان آزادی – کوچه شبنم

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان (نقشه گوگل)

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان ( نقشه ویز )

رزرو هتل اصفهان