نام اثر در فهرست آثار ملی ایران: مسجد آقا میرزا محمد باقر چهارسوقی

قدمت و دوره تاریخی: قاجاریه

آدرس مسجد آقا میرزا محمد باقر چهارسوقی اصفهان : اصفهان، اصفهان، اصفهان، محله چهار سوق شیرازیها، ضلع جنوب غربی فلکه چهار سوق، تقاطع خیابان طالقانی و کاشانی

شماره ثبت ملی: 12301

تاریخ ثبت: ۱۳۸۴/۰۵/۱۱

مسجد آقا میرزا محمد باقر چهارسوقی از دیگر جاذبه های گردشگری اصفهان و یکی از آثار ملی ثبت شده ایران در اصفهان است که قدمت آن مربوط به قاجاریه می باشد و در تاریخ ۱۳۸۴/۰۵/۱۱ به شماره ثبت 12301 در مجموعه آثار تاریخی ایران ثبت شده است. نشانی این اثر ملی تاریخی ثبت شده اصفهان اصفهان، محله چهار سوق شیرازیها، ضلع جنوب غربی فلکه چهار سوق، تقاطع خیابان طالقانی و کاشانی می باشد.

این بنا در محله چهار سوی اصفهان واقع شده و در اواخر قرن سیزدهم هجری ظاهراً توسط آقا میرزا محمد باقر چهار سوقی از اعاظم فقها ساخته شده است. سردر مسجد و محراب آن دارای کاشی کاری‌هایی است، کاشی کاری محراب مورخ ۱۳۲۶ هـ. ق است. در داخل مسجد، سنگابی قدیمی مورخ محرم ۱۲۹۱ هجری قمری وجود دارد.

استان اصفهان دارای هزاران جاذبه طبیعی، بیش از 22 هزار بنا و اثر تاریخی و حدود هزار و 850 مورد اثر ثبت شده ملی وجود دارد که هفت اثر آن دارای ثبت جهانی و به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شده است.

هتل آفتاب اصفهان، میزبان شما برای بازدید از مسجد آقا میرزا محمد باقر چهارسوقی اصفهان

تلفن رزرو هتل:03135510600- 09135728352

آدرس هتل: اصفهان – خیابان آیت الله غفاری (زینبیه) – خیابان آزادی – کوچه شبنم

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان (نقشه گوگل)

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان ( نقشه ویز )

رزرو هتل اصفهان