مجموعه فرهنگی و هنری فرشچیان

مجموعه فرهنگی هنری استاد محمود فرشچیان یک مجموعه چند منظوره‌ اداری، فرهنگی، تفریحی و ورزشی است که در قلب شهر اصفهان آماده ارائه خدمات به شهروندان و گردشگران این شهر زیبا است. این مجموعه در سال ۱۳۸۴ تاسیس و راه‌اندازی شده و زیر نظر موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر اداره می‌شود.

این مجموعه با دارا بودن انواع امکانات و بخش‌های متعدد از قبیل سالن‌های نمایش حرفه‌ای، رستوران‌ها و کافه‌های زیبا، مجموعه‌های ورزشی مجهز، فروشگاه‌ها، مراکز تفریحی بی‌نظیر، مراکز هنری و … می‌تواند خود را به عنوان یکی از کامل‌ترین و زیباترین مجموعه‌های اصفهان معرفی نماید.

مجتمع فرهنگی فرشچیان که طراحی آن به اواخر دهه شصت بازمی گردد، در زمینی به مساحت ۱۰هزار متر مربع مجاور رودخانه زاینده رود در محله یی با بافت نسبتاً جدید ساخته شده است. نقطه آغازین و ایده اولیه طراحی تصویر ذهنی معمار از منظر پشتی پل خواجو در زمان برگزاری جشن های بزرگ صفوی است. در واقع سعی شده است که در اولین گام عناصر اصلی سازمان دهی فضای برگزاری جشن ها با استفاده از آب نما، پل و رواق های اطراف به صورت انتزاعی بازسازی شود. پل ظریف و کوچک در میان آب نما ، بازحضوری است از پل خواجو و رواق های اطراف پروژه با سازه مخصوص نشان دهنده خیمه ها و چادرهای مهمانان پادشاه صفوی در زمان برگزاری جشن ها است.

به بیان دیگر خلوص و شفافیت فضاهای معماری دوران صفوی و مکتب اصفهان، معمار را بر آن داشته تا با استفاده از آب نمای مرکزی علاوه بر اعلام حضور زاینده رود در نزدیکی، با نمایش تصویر مجازی از حجم اصلی بنا که خود در پرسپکتیو و اندکی در دوردست واقع شده تقارنی را که در امتداد محور طولی عرضه داشته با کمک آب نما به بعد سوم برده و در این حال بیننده را با خود و اثر معماری تنها می گذارد و او را به درون ساختمان دعوت می کند.

آدرس :

اصفهان ابتدای خیابان توحید میانی

تلفن :

03136284400

رزرو هتل اصفهان