قلعه کلک سرقلعه سیکان‌هاشم‌آباد در ایلام و شهرستان دره‌شهر واقع شده است.

 

نام اثر در فهرست آثار ملی ایران: قلعه کلک سرقلعه سیکان‌هاشم‌آباد

قدمت و دوره تاریخی: ساسانی

آدرس قلعه کلک سرقلعه سیکان‌هاشم‌آباد دره‌شهر : ایلام، دره‌شهر، شهرستان دره شهر، بخش مرکزی، دهستان زرین دشت، شمال روستای‌هاشم آباد

شماره ثبت ملی: 21016

تاریخ ثبت: ۱۳۸۶/۱۱/۳۰

قلعه کلک سرقلعه سیکان‌هاشم‌آباد یکی از آثار ملی ثبت شده ایران در دره‌شهر است که قدمت آن مربوط به ساسانی می باشد و در تاریخ ۱۳۸۶/۱۱/۳۰ به شماره ثبت 21016 در مجموعه آثار تاریخی ایران ثبت شده است. نشانی این اثر ملی ثبت شده دره‌شهر شهرستان دره شهر، بخش مرکزی، دهستان زرین دشت، شمال روستای‌هاشم آباد می باشد.

استان ایلام دارای جاذبه های گردشگری، باستانی و طبیعی بسیاری است که قلعه کلک سرقلعه سیکان‌هاشم‌آباد شهرستان دره‌شهر یکی از آثار تاریخی و دیدنی این استان می باشد. برای مشاهده دیگر جاذبه های گردشگری این استان، صفحه معرفی جاذبه های گردشگری ایلام را ببینید.

سرزمین ایران جزء چند کشور اول جهان با بیشترین پیشینه تاریخ و تمدن در بین تمام کشورهای جهان و از نظر تعداد میراث ثبت شده جهانی در بین کشورهای برتر دنیا قرار گرفته است، در ایران بیش از 30 هزار جاذبه گردشگری، طبیعی و فرهنگی وجود دارد. همچنین بهتر است بدانید ایران، مقام نخست جهان در میان کشورهای جهان از نظر تعداد شهرهای جهانی صنایع دستی را دارا می باشد. با توجه به این که ایران دارای اقلیم های بسیار متنوع آب و هوایی است و به عنوان یکی از امن ترین مقصدهای گردشگری شناخته و معرفی شده است، فرصت بی نظیری برای همه علاقه مندان به صنعت گردشگری در ایران و سراسر دنیا است تا با سفر به ایران و استان ایلام، از این همه جاذبه گردشگری، طبیعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی بازدید نمایند. معرفی جاذبه های گردشگری ایران

در مسیر بازدید از قلعه کلک سرقلعه سیکان‌هاشم‌آباد دره‌شهر اگر از شهر زیبای اصفهان عبور کردید، خوشحال می شویم میزبان شما در هتل آفتاب اصفهان باشیم.

هتل آفتاب

تلفن رزرو هتل آفتاب اصفهان:     03135510600  –  09135728352

آدرس هتل آفتاب: اصفهان – خیابان آیت الله غفاری (زینبیه) – خیابان آزادی – کوچه شبنم

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان (نقشه گوگل)

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان ( نقشه ویز )

رزرو هتل اصفهان