قلعه دزدبند (قلعه دختر) شهرستانک در البرز و شهرستان کرج واقع شده است.

 

نام اثر در فهرست آثار ملی ایران: قلعه دزدبند (قلعه دختر) شهرستانک

قدمت و دوره تاریخی: ساسانی

آدرس قلعه دزدبند (قلعه دختر) شهرستانک کرج : البرز، کرج، کرج، بخش آسارا، روستای شهرستانک

شماره ثبت ملی: 8005

تاریخ ثبت: ۱۳۸۱/۱۲/۱۷

قلعه دزدبند (قلعه دختر) شهرستانک یکی از آثار ملی ثبت شده ایران در کرج است که قدمت آن مربوط به ساسانی می باشد و در تاریخ ۱۳۸۱/۱۲/۱۷ به شماره ثبت 8005 در مجموعه آثار تاریخی ایران ثبت شده است. نشانی این اثر ملی ثبت شده کرج کرج، بخش آسارا، روستای شهرستانک می باشد.

استان البرز دارای جاذبه های گردشگری، باستانی و طبیعی بسیاری است که قلعه دزدبند (قلعه دختر) شهرستانک شهرستان کرج یکی از آثار تاریخی و دیدنی این استان می باشد. برای مشاهده دیگر جاذبه های گردشگری این استان، صفحه معرفی جاذبه های گردشگری استان البرز را ببینید.

سرزمین ایران جزء چند کشور اول جهان با بیشترین پیشینه تاریخ و تمدن در بین تمام کشورهای جهان و از نظر تعداد میراث ثبت شده جهانی در بین کشورهای برتر دنیا قرار گرفته است، در ایران بیش از 30 هزار جاذبه گردشگری، طبیعی و فرهنگی وجود دارد. همچنین بهتر است بدانید ایران، مقام نخست جهان در میان کشورهای جهان از نظر تعداد شهرهای جهانی صنایع دستی را دارا می باشد. با توجه به این که ایران دارای اقلیم های بسیار متنوع آب و هوایی است و به عنوان یکی از امن ترین مقصدهای گردشگری شناخته و معرفی شده است، فرصت بی نظیری برای همه علاقه مندان به صنعت گردشگری در ایران و سراسر دنیا است تا با سفر به ایران و استان البرز، از این همه جاذبه گردشگری، طبیعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی بازدید نمایند. معرفی جاذبه های گردشگری ایران

در مسیر بازدید از قلعه دزدبند (قلعه دختر) شهرستانک کرج اگر از شهر زیبای اصفهان عبور کردید، خوشحال می شویم میزبان شما در هتل آفتاب اصفهان باشیم.

هتل آفتاب

تلفن رزرو هتل آفتاب اصفهان:     03135510600  –  09135728352

آدرس هتل آفتاب: اصفهان – خیابان آیت الله غفاری (زینبیه) – خیابان آزادی – کوچه شبنم

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان (نقشه گوگل)

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان ( نقشه ویز )

رزرو هتل اصفهان