شهر تاریخی دره شهر/ سیمره در ایلام و شهرستان دره‌شهر واقع شده است.

 

نام اثر در فهرست آثار ملی ایران: شهر تاریخی دره شهر/ سیمره

قدمت و دوره تاریخی: قرون اولیه اسلامی

آدرس شهر تاریخی دره شهر/ سیمره دره‌شهر : ایلام، دره‌شهر، حاشیه شرقی شهر دره شهر و غرب رودخانه سراب

شماره ثبت ملی: 6

تاریخ ثبت: ۱۳۱۰/۰۶/۲۴

شهر تاریخی دره شهر/ سیمره یکی از آثار ملی ثبت شده ایران در دره‌شهر است که قدمت آن مربوط به قرون اولیه اسلامی می باشد و در تاریخ ۱۳۱۰/۰۶/۲۴ به شماره ثبت 6 در مجموعه آثار تاریخی ایران ثبت شده است. نشانی این اثر ملی ثبت شده دره‌شهر حاشیه شرقی شهر دره شهر و غرب رودخانه سراب می باشد.

استان ایلام دارای جاذبه های گردشگری، باستانی و طبیعی بسیاری است که شهر تاریخی دره شهر/ سیمره شهرستان دره‌شهر یکی از آثار تاریخی و دیدنی این استان می باشد. برای مشاهده دیگر جاذبه های گردشگری استان ایلام و شهرستان دره‌شهر می توانید از بخش جستجوی سایت کمک بگیرید.

سرزمین ایران جزء چند کشور اول جهان با بیشترین پیشینه تاریخ و تمدن در بین تمام کشورهای جهان و از نظر تعداد میراث ثبت شده جهانی در بین کشورهای برتر دنیا قرار گرفته است، در ایران بیش از 30 هزار جاذبه گردشگری، طبیعی و فرهنگی وجود دارد. همچنین بهتر است بدانید ایران، مقام نخست جهان در میان کشورهای جهان از نظر تعداد شهرهای جهانی صنایع دستی را دارا می باشد. با توجه به این که ایران دارای اقلیم های بسیار متنوع آب و هوایی است و به عنوان یکی از امن ترین مقصدهای گردشگری شناخته و معرفی شده است، فرصت بی نظیری برای همه علاقه مندان به صنعت گردشگری در ایران و سراسر دنیا است تا با سفر به ایران، استان ایلام و شهرستان دره‌شهر از این همه جاذبه گردشگری، طبیعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی بازدید نمایند.

در مسیر بازدید از شهر تاریخی دره شهر/ سیمره دره‌شهر اگر از شهر زیبای اصفهان عبور کردید، خوشحال می شویم میزبان شما در هتل آفتاب اصفهان باشیم.

هتل آفتاب

تلفن رزرو هتل آفتاب اصفهان:     03135510600  –  09135728352

آدرس هتل آفتاب: اصفهان – خیابان آیت الله غفاری (زینبیه) – خیابان آزادی – کوچه شبنم

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان (نقشه گوگل)

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان ( نقشه ویز )

رزرو هتل اصفهان