رزرو هتل اصفهان

میدان نقش جهان اصفهان

رزرو هتل اصفهان:

قبل از هر چیز نیاز است که هدف از سفر به اصفهان چه می باشد. چون برای هر هدفی نکات و پیشنهادات متفاوت می باشد. مثلا برای کسانی که به هدف تجارت و کسب و کار به اصفهان سفر می کنند تا کسانی که برای تفریح و گردشگری یا مسائل درمانی و سلامت، پیشنهاد انتخاب هتل و امکانات حمل و نقل متفاوت و تاثیر گذار می باشد.

نکته اول: نرخ و قیمت هتل های اصفهان

نرخ و قیمت هتل های اصفهان، متناسب با ستاره هتل و مکان قرارگیری آن متفاوت است.

قیمت یک اتاق دو تخته به همراه صبحانه برای یک شب، در هتل یک ستاره حدود یک میلیون تومان و در هتل پنج ستاره حدود 4 میلیون تومان می باشد (بر اساس نرخ های سال 1402)

نکته دوم: منطقه بندی شهری اصفهان

به دلیل اینکه اصفهان از نظر گردشگری شهری چند منظوره است، از این رو محل قرارگیری هتل ها نیز متنوع و پراکنده است، اما به دلیل وجود جاذبه های تاریخی متعدد در مرکز شهر اصفهان، بیشتر هتل های اصفهان نیز در محدوده مرکزی شهر واقع شده اند.

نکته سوم: مکان قرارگیری و پراکندگی هتل های اصفهان

به دلیل اینکه اصفهان از نظر گردشگری شهری چند منظوره است، از این رو محل قرارگیری هتل ها نیز متنوع و پراکنده است، اما به دلیل وجود جاذبه های تاریخی متعدد در مرکز شهر اصفهان (محدوده میدان نقش جهان) ، بیشتر هتل های اصفهان نیز در محدوده مرکزی شهر واقع شده اند و به همین دلیل برای رزرو هتل اصفهان در این محدوده مشکلی نخواهید داشت.

نکته چهارم: زمان سفر به اصفهان

هر فصل و هر زمان سفر به اصفهان، ویژگی ها و جذابیت های خاص خودش را دارد.

یقیناً مثل بیشتر شهرهای ایران، بهترین زمان سفر به اصفهان، بهار و به ویژه اردیبهشت ماه است.

در اردیبهشت ماه به خاطر وجود پارک های متعدد در حاشیه زایندرود و هوای بهاری، زیباترین حالت اصفهان را می توان تجربه کرد. هم از نظر آب و هوا و هم از نظر فضای سبز شهری. در فصل پاییز و مخصوصا از نیمه دوم آبان ماه تا اواسط آذرماه چهره زیبای پاییزی اصفهان، بسیار دیدنی می باشد.

در این بازه زمانی، دیدن خیابان چهارباغ عباسی، عباس آباد و خیابان آذر به خاطر حجم درختانشان، بسیار خاطره انگیز است.

نکته پنجم : هدف از سفر به اصفهان

اینکه به چه هدفی به اصفهان سفر می کنید، در انتخاب و رزرو هتل تاثیر گذار است. مثلا اگر سفر شما گردشگری است، یک سری هتل ها مناسب اقامت شما هستند، اگر سفر شما درمانی است و نیاز به اقامت طولانی مدت برای سپری شدن دوره درمان باشد، هتل آپارتمان ها می تواند انتخاب بهتری باشد، اگر سفر صرفا عبوری و نیاز به اقامت یک شب باشد، بعضی هتل های غیر مستقر در محدوده مرکزی، گزینه مناسبی است و…

پس هدف شما از سفر، می تواند در انتخاب هتل مورد نظر نقش کلیدی داشته باشد که در هر یک از این حالت ها، پیشنهاد مناسب به شرح زیر است:

نکته ششم : روش سفر و وسیله سفر

روش سفر و وسیله سفر شما به اصفهان نیز در انتخاب و رزرو هتل می تواند اهمیت داشته باشد.

مثلا اگر با خودروی شخصی به اصفهان سفر می کنید از بعضی نکات برای دسترسی ها به نقاط مختلف، راحت خواهید بود و شاید مکان قرارگیری هتل محل اقامت خیلی مهم نباشد.

اما توجه به طرح زوج و فرد یا بررسی مسیرهای پرترافیک در ایام پر گردشگر، مهم خواهد بود، چون بدون توجه به این نکات هزینه و اتلاف وقت به شما تحمل خواهد شد.

از طرف دیگر اگر بدون خودروی شخصی، سفر کرده باشید، انتخاب اشتباه هتل، ممکن است هزینه های حمل و نقل زیادی برای تردد در مناطق گردشگری مورد نظرتان،به شما تحمیل شود.

نکته هفتم : تنوع جاذبه های گردشگری اصفهان

جاذبه های گردشگری اصفهان بسیار متنوع می باشد. از آثار باستانی تا جاذبه های طبیعی جنگلی و کوهستانی، جاذبه های هنری و فرهگی تا جاذبه های ورزشی و تفریحی و…

درست است که اصفهان بیشتر با جاذبه های تاریخی خود شناخته شده است ولی این شهر دربردارنده انواع دیگر از جذابیت هایی است که هر کدام طرفداران خاص خود را دارد.

مثلا پارک جنگلی ناژوان و پارک کوهستانی صفه در خود شهر اصفهان، طبیعتی دوستداشتنی و دلپذیری را برای علاقه مندان به فضاهای طبیعی رقم زده است که بسیار پرطرفدار است و محلی مناسب برای پیاده روی، دوچرخه سواری و… می باشد.