راههاي دسترسی:

تنها راه رفتن و جاده دسترسی به جنت رودبار، یک جاده بن بست است. مسیر مسافرت به ابتداي جاده جنت رودبار ازطریق رامسر یا روستاي هریس در میانه جاده رامسر به تنکابن در استان مازندران است.
در شهرستان رامسر ، دهستان سر سبز و زیباي جنت رودبار که در مسیر جنگل انبوه و پر از درخت دالیخانی قرار دارد داراي روستاهاي متعدد و زیبایی است که هر کدام براي خود جاذبه هاي گردشگري زیبایی دارد. مرکز دهستان جنت رودبار که همان روستاي جنت رودبار است و از مهم ترین جاذبه هاي گردشگري رامسر محسوب می شود در میانه دو کوه و در دشتی کنار یک رودخانه قرار داشته که آب این رود از چشمه هاي کوه لپاسر و گیاش سرچشمه می گیرد و با به هم پیوستن چند رود دیگر به رودخانه چالکرود و در آخر به دریاي مازندارن سرازیر می شود. این منطقه داراي آبشارهاي بسیار زیبایی می باشد که می توان آبشار سیاسرت ، آبشار ریش بزار ، آبشار هیسیان ، آبشار خشکا ، آبشار چاردر ، آبشار آزارك و آبشار حسینیه از این نمونه ها بر شمرد. همچنین در این منطقه رودخانه ایی زیبا به نام چالکرود با طول 40 کیلومتر وجود دارد که از دامنه شرقی کوه سماسوس سرچشمه می گیرد و پس از گذر از کوه ها ، جنگل ها و دره ها و پس از مخلوط شدن با رودخانه هاي لاك تراشان ، ارمو و جالیسان به دریاي خزر ختم می شود. از ییلاق هاي شگفت انگیز و فوق العاده جذاب این منطقه می توان به اکراسر ، نمکدره ، چاك ، ایزکی ، چرته و جیرود اشاره کرد که از مناطق بسیار زیبا و بکر با آب و هواي دلنشین هستند که رامسر را به بهشت گمشده ملقب کرده اند . این مناطق در فصل هاي بهار و تابستان میزبان تعداد کثیري از علاقه مندان و گردشگران از داخل و خارج کشور می باشد . 250 هکتار از اراضی شهرستان رامسر به عنوان عروس شهرهاي ایران زمین به کشت گل گاو زبان اختصاص دارد که نوع مرغوب و بیشتر آن در روستاي جنت رودبار تولید می شود هر زمان مهمان روستاي جنت رودبار در حوالی شهر رامسر بودید حتماً سري هم به مزارع چشم نواز و خوش عطر گل گاوزبان بزنید.

همچنین شاید جالب باشد بدانید که در هر سال در این روستاي دلبرانه جشنواره اي مخصوص به گل گاوزبان برگزار می شود. زمان برگزاري این جشنواره مصادف است با زمان برداشت محصول در هر سال در اردیبهشت ماه، زمانی که محصول سال برداشت می شود این جشنوارة بی نظیر برگزار می شود. از زیبایی هاي نادر جنت رودبار روز هاي مه آلودش است که با زمین گیر شدن مه به وجود میاد اگر در چنین روزهایی در این منطقه باشید شاهد صحنه هایی شگفت انگیز ار طبیعت خواهید بود. جنت رودبار رامسر از آب و هوایی کوهستانی برخوردار است .همان طور که از آب و هواي کوهستانی انتظار می رود، آب و هوا در این منطقه سرد است بارش برف و باران بیش از سایر مناطق به چشم می خورد. البته این سرما و سردي کوهستانی در فصل سرد زمستان به اوج خود می رسد و در عوض در طول فصل گرم تابستان سبب می شود این منطقه از هوایی دلپذیر و لذت بخش برخوردار باشد و نسیمی خوش به استقبال مهمانان روستا بشتابد. اگر در فصل تابستان به این روستاي دلبرانه سفر کنید روزهایی گرم و آفتابی را تجربه خواهید کرد و به محض تاریک شدن هوا و غروب خورشید دماي هوا به صورت محسوسی پایین خواهد آمد. بنابراین هر زمان مهمان روستاي جنت رودبار بودید حتماً همراه خود لباس گرم و سرد مناسب داشته باشید. جنگل دالخانی، روستاي ییلاقی گرسماسر، نمک دره و جنت رودبار از بهترین جاذبه هاي دیدنی اینجاست. فاصله زمانی رامسر تا روستاي جنت رودبار با ماشین سواري بیش از 1.5 ساعت است. براي این مسیر تقریبا 55 کیلومتر را باید طی کنید.

ییلاق هاي جنت رودبار مانند اکراسر، چاك، چرته، نمکدره، ایزکی و جیررود مناطقی بسیار زیبا بوده و آب و هواي دلنشینی دارند. از دیگر آبشارهاي نام برده شده از منطقه جنت رودبار همچنین می توان به آبشار آزارك، آبشار حسینیه، آبشار چاردر، آبشار خشکا، آبشار ریش بزار و آبشار هیسیان اشاره کرد. آب و هواي جنت رودبار خنک و منطقه در زمستان برفگیر است. هواي جنت رودبار در تابستان عالی و در فصول معتدل شامل بهار و اوایل پاییز خوب است. حتی زمستان با وجود سرمایش، فصل مناظر برفی و سپید است اما منطقه صعب العبور می شود و براي سفر مناسب نیست.

منبع : صد جائی که در ایران باید دید / جمع آوري و تالیف: کورش مقصودي


هتل آفتاب اصفهان، میزبان میهمانان نصف جهان

تلفن رزرو سریع و مستقیم: 03135510600
رزرو هتل اصفهان