تپه گاول یا لاقه لا در استان کردستان و شهرستان سروآباد واقع شده است.

 

نام اثر در فهرست آثار ملی ایران: تپه گاول یا لاقه لا

قدمت و دوره تاریخی: تاریخی ـ اسلامی

آدرس تپه گاول یا لاقه لا سروآباد : کردستان، سروآباد، شهرستان سروآباد، بخش مرکزی، ۳۰۰م جنوب روستای پایگلان

شماره ثبت ملی: 12803

تاریخ ثبت: ۱۳۸۴/۰۵/۱۹

تپه گاول یا لاقه لا یکی از آثار ملی ثبت شده ایران در سروآباد است که قدمت آن مربوط به تاریخی ـ اسلامی می باشد و در تاریخ ۱۳۸۴/۰۵/۱۹ به شماره ثبت 12803 در مجموعه آثار تاریخی ایران ثبت شده است. نشانی این اثر ملی ثبت شده سروآباد شهرستان سروآباد، بخش مرکزی، ۳۰۰م جنوب روستای پایگلان می باشد.

استان کردستان دارای جاذبه های گردشگری، باستانی و طبیعی بسیاری است که تپه گاول یا لاقه لا شهرستان سروآباد یکی از آثار تاریخی و دیدنی این استان می باشد. برای مشاهده دیگر جاذبه های گردشگری این استان، صفحه معرفی جاذبه های گردشگری کردستان را ببینید.

سرزمین ایران جزء چند کشور اول جهان با بیشترین پیشینه تاریخ و تمدن در بین تمام کشورهای جهان و از نظر تعداد میراث ثبت شده جهانی در بین کشورهای برتر دنیا قرار گرفته است، در ایران بیش از 30 هزار جاذبه گردشگری، طبیعی و فرهنگی وجود دارد. همچنین بهتر است بدانید ایران، مقام نخست جهان در میان کشورهای جهان از نظر تعداد شهرهای جهانی صنایع دستی را دارا می باشد. با توجه به این که ایران دارای اقلیم های بسیار متنوع آب و هوایی است و به عنوان یکی از امن ترین مقصدهای گردشگری شناخته و معرفی شده است، فرصت بی نظیری برای همه علاقه مندان به صنعت گردشگری در ایران و سراسر دنیا است تا با سفر به ایران و استان کردستان، از این همه جاذبه گردشگری، طبیعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی بازدید نمایند. معرفی جاذبه های گردشگری ایران

در مسیر بازدید از تپه گاول یا لاقه لا سروآباد اگر از شهر زیبای اصفهان عبور کردید، خوشحال می شویم میزبان شما در هتل آفتاب اصفهان باشیم.

هتل آفتاب

تلفن رزرو هتل آفتاب اصفهان:     03135510600  –  09135728352

آدرس هتل آفتاب: اصفهان – خیابان آیت الله غفاری (زینبیه) – خیابان آزادی – کوچه شبنم

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان (نقشه گوگل)

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان ( نقشه ویز )

رزرو هتل اصفهان