تپه و ده کهنه کیله شین در استان کردستان و شهرستان سقز واقع شده است.

 

نام اثر در فهرست آثار ملی ایران: تپه و ده کهنه کیله شین

قدمت و دوره تاریخی: تاریخی ـ اسلامی

آدرس تپه و ده کهنه کیله شین سقز : کردستان، سقز، شهرستان سقز، بخش مرکزی، دهستان میرده، یک کیلومتری جنوب شرقی روستای کیله شین

شماره ثبت ملی: 10780

تاریخ ثبت: ۱۳۸۲/۱۱/۰۲

تپه و ده کهنه کیله شین یکی از آثار ملی ثبت شده ایران در سقز است که قدمت آن مربوط به تاریخی ـ اسلامی می باشد و در تاریخ ۱۳۸۲/۱۱/۰۲ به شماره ثبت 10780 در مجموعه آثار تاریخی ایران ثبت شده است. نشانی این اثر ملی ثبت شده سقز شهرستان سقز، بخش مرکزی، دهستان میرده، یک کیلومتری جنوب شرقی روستای کیله شین می باشد.

استان کردستان دارای جاذبه های گردشگری، باستانی و طبیعی بسیاری است که تپه و ده کهنه کیله شین شهرستان سقز یکی از آثار تاریخی و دیدنی این استان می باشد. برای مشاهده دیگر جاذبه های گردشگری این استان، صفحه معرفی جاذبه های گردشگری کردستان را ببینید.

سرزمین ایران جزء چند کشور اول جهان با بیشترین پیشینه تاریخ و تمدن در بین تمام کشورهای جهان و از نظر تعداد میراث ثبت شده جهانی در بین کشورهای برتر دنیا قرار گرفته است، در ایران بیش از 30 هزار جاذبه گردشگری، طبیعی و فرهنگی وجود دارد. همچنین بهتر است بدانید ایران، مقام نخست جهان در میان کشورهای جهان از نظر تعداد شهرهای جهانی صنایع دستی را دارا می باشد. با توجه به این که ایران دارای اقلیم های بسیار متنوع آب و هوایی است و به عنوان یکی از امن ترین مقصدهای گردشگری شناخته و معرفی شده است، فرصت بی نظیری برای همه علاقه مندان به صنعت گردشگری در ایران و سراسر دنیا است تا با سفر به ایران و استان کردستان، از این همه جاذبه گردشگری، طبیعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی بازدید نمایند. معرفی جاذبه های گردشگری ایران

در مسیر بازدید از تپه و ده کهنه کیله شین سقز اگر از شهر زیبای اصفهان عبور کردید، خوشحال می شویم میزبان شما در هتل آفتاب اصفهان باشیم.

هتل آفتاب

تلفن رزرو هتل آفتاب اصفهان:     03135510600  –  09135728352

آدرس هتل آفتاب: اصفهان – خیابان آیت الله غفاری (زینبیه) – خیابان آزادی – کوچه شبنم

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان (نقشه گوگل)

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان ( نقشه ویز )

رزرو هتل اصفهان