بقایای کاروان‌سرای آیراندیبی در آذربایجان شرقی و شهرستان مرند واقع شده است.

 

نام اثر در فهرست آثار ملی ایران: بقایای کاروان‌سرای آیراندیبی

قدمت و دوره تاریخی: صفویه

آدرس بقایای کاروان‌سرای آیراندیبی مرند : آذربایجان شرقی، مرند، مرند، جاده مرند.جلفا، سه راهی روستای میاب.هرزند

شماره ثبت ملی: 12445

تاریخ ثبت: ۱۳۸۴/۰۵/۱۱

بقایای کاروان‌سرای آیراندیبی یکی از آثار ملی ثبت شده ایران در مرند است که قدمت آن مربوط به صفویه می باشد و در تاریخ ۱۳۸۴/۰۵/۱۱ به شماره ثبت 12445 در مجموعه آثار تاریخی ایران ثبت شده است. نشانی این اثر ملی ثبت شده مرند مرند، جاده مرند.جلفا، سه راهی روستای میاب.هرزند می باشد.

استان آذربایجان شرقی دارای جاذبه های گردشگری، باستانی و طبیعی بسیاری است که بقایای کاروان‌سرای آیراندیبی شهرستان مرند یکی از آثار تاریخی و دیدنی این استان می باشد. برای مشاهده دیگر جاذبه های گردشگری این استان، صفحه معرفی جاذبه های گردشگری آذربایجان شرقی را ببینید.

سرزمین ایران جزء چند کشور اول جهان با بیشترین پیشینه تاریخ و تمدن در بین تمام کشورهای جهان و از نظر تعداد میراث ثبت شده جهانی در بین کشورهای برتر دنیا قرار گرفته است، در ایران بیش از 30 هزار جاذبه گردشگری، طبیعی و فرهنگی وجود دارد. همچنین بهتر است بدانید ایران، مقام نخست جهان در میان کشورهای جهان از نظر تعداد شهرهای جهانی صنایع دستی را دارا می باشد. با توجه به این که ایران دارای اقلیم های بسیار متنوع آب و هوایی است و به عنوان یکی از امن ترین مقصدهای گردشگری شناخته و معرفی شده است، فرصت بی نظیری برای همه علاقه مندان به صنعت گردشگری در ایران و سراسر دنیا است تا با سفر به ایران و استان آذربایجان شرقی، از این همه جاذبه گردشگری، طبیعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی بازدید نمایند. معرفی جاذبه های گردشگری ایران

در مسیر بازدید از بقایای کاروان‌سرای آیراندیبی مرند اگر از شهر زیبای اصفهان عبور کردید، خوشحال می شویم میزبان شما در هتل آفتاب اصفهان باشیم.

هتل آفتاب

تلفن رزرو هتل آفتاب اصفهان:     03135510600  –  09135728352

آدرس هتل آفتاب: اصفهان – خیابان آیت الله غفاری (زینبیه) – خیابان آزادی – کوچه شبنم

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان (نقشه گوگل)

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان ( نقشه ویز )

رزرو هتل اصفهان