بقایای قلعه اغلی بگ در استان کردستان و شهرستان بانه واقع شده است.

 

نام اثر در فهرست آثار ملی ایران: بقایای قلعه اغلی بگ

قدمت و دوره تاریخی: تاریخی

آدرس بقایای قلعه اغلی بگ بانه : کردستان، بانه، شهرستان بانه، بخش مرکزی، دهستان شوی، روستای نژو

شماره ثبت ملی: 24161

تاریخ ثبت: ۱۳۸۷/۱۰/۱۵

بقایای قلعه اغلی بگ یکی از آثار ملی ثبت شده ایران در بانه است که قدمت آن مربوط به تاریخی می باشد و در تاریخ ۱۳۸۷/۱۰/۱۵ به شماره ثبت 24161 در مجموعه آثار تاریخی ایران ثبت شده است. نشانی این اثر ملی ثبت شده بانه شهرستان بانه، بخش مرکزی، دهستان شوی، روستای نژو می باشد.

استان کردستان دارای جاذبه های گردشگری، باستانی و طبیعی بسیاری است که بقایای قلعه اغلی بگ شهرستان بانه یکی از آثار تاریخی و دیدنی این استان می باشد. برای مشاهده دیگر جاذبه های گردشگری این استان، صفحه معرفی جاذبه های گردشگری کردستان را ببینید.

سرزمین ایران جزء چند کشور اول جهان با بیشترین پیشینه تاریخ و تمدن در بین تمام کشورهای جهان و از نظر تعداد میراث ثبت شده جهانی در بین کشورهای برتر دنیا قرار گرفته است، در ایران بیش از 30 هزار جاذبه گردشگری، طبیعی و فرهنگی وجود دارد. همچنین بهتر است بدانید ایران، مقام نخست جهان در میان کشورهای جهان از نظر تعداد شهرهای جهانی صنایع دستی را دارا می باشد. با توجه به این که ایران دارای اقلیم های بسیار متنوع آب و هوایی است و به عنوان یکی از امن ترین مقصدهای گردشگری شناخته و معرفی شده است، فرصت بی نظیری برای همه علاقه مندان به صنعت گردشگری در ایران و سراسر دنیا است تا با سفر به ایران و استان کردستان، از این همه جاذبه گردشگری، طبیعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی بازدید نمایند. معرفی جاذبه های گردشگری ایران

در مسیر بازدید از بقایای قلعه اغلی بگ بانه اگر از شهر زیبای اصفهان عبور کردید، خوشحال می شویم میزبان شما در هتل آفتاب اصفهان باشیم.

هتل آفتاب

تلفن رزرو هتل آفتاب اصفهان:     03135510600  –  09135728352

آدرس هتل آفتاب: اصفهان – خیابان آیت الله غفاری (زینبیه) – خیابان آزادی – کوچه شبنم

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان (نقشه گوگل)

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان ( نقشه ویز )

رزرو هتل اصفهان