بز قلعه روستای مختار‌آباد در البرز و شهرستان کرج واقع شده است.

 

نام اثر در فهرست آثار ملی ایران: بز قلعه روستای مختار‌آباد

قدمت و دوره تاریخی: صفویه

آدرس بز قلعه روستای مختار‌آباد کرج : البرز، کرج، استان تهران، شهرستان کرج، ۱۵ کیلومتری شرق بخش اشتهارد، روستای مختار آباد

شماره ثبت ملی: 6571

تاریخ ثبت: ۱۳۸۱/۱۰/۱۰

بز قلعه روستای مختار‌آباد یکی از آثار ملی ثبت شده ایران در کرج است که قدمت آن مربوط به صفویه می باشد و در تاریخ ۱۳۸۱/۱۰/۱۰ به شماره ثبت 6571 در مجموعه آثار تاریخی ایران ثبت شده است. نشانی این اثر ملی ثبت شده کرج استان تهران، شهرستان کرج، ۱۵ کیلومتری شرق بخش اشتهارد، روستای مختار آباد می باشد.

استان البرز دارای جاذبه های گردشگری، باستانی و طبیعی بسیاری است که بز قلعه روستای مختار‌آباد شهرستان کرج یکی از آثار تاریخی و دیدنی این استان می باشد. برای مشاهده دیگر جاذبه های گردشگری این استان، صفحه معرفی جاذبه های گردشگری استان البرز را ببینید.

سرزمین ایران جزء چند کشور اول جهان با بیشترین پیشینه تاریخ و تمدن در بین تمام کشورهای جهان و از نظر تعداد میراث ثبت شده جهانی در بین کشورهای برتر دنیا قرار گرفته است، در ایران بیش از 30 هزار جاذبه گردشگری، طبیعی و فرهنگی وجود دارد. همچنین بهتر است بدانید ایران، مقام نخست جهان در میان کشورهای جهان از نظر تعداد شهرهای جهانی صنایع دستی را دارا می باشد. با توجه به این که ایران دارای اقلیم های بسیار متنوع آب و هوایی است و به عنوان یکی از امن ترین مقصدهای گردشگری شناخته و معرفی شده است، فرصت بی نظیری برای همه علاقه مندان به صنعت گردشگری در ایران و سراسر دنیا است تا با سفر به ایران و استان البرز، از این همه جاذبه گردشگری، طبیعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی بازدید نمایند. معرفی جاذبه های گردشگری ایران

در مسیر بازدید از بز قلعه روستای مختار‌آباد کرج اگر از شهر زیبای اصفهان عبور کردید، خوشحال می شویم میزبان شما در هتل آفتاب اصفهان باشیم.

هتل آفتاب

تلفن رزرو هتل آفتاب اصفهان:     03135510600  –  09135728352

آدرس هتل آفتاب: اصفهان – خیابان آیت الله غفاری (زینبیه) – خیابان آزادی – کوچه شبنم

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان (نقشه گوگل)

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان ( نقشه ویز )

رزرو هتل اصفهان