آسیاب برجی شهرک شهید فهمیده در البرز و شهرستان کرج واقع شده است.

 

نام اثر در فهرست آثار ملی ایران: آسیاب برجی شهرک شهید فهمیده

قدمت و دوره تاریخی: قاجاریه

آدرس آسیاب برجی شهرک شهید فهمیده کرج : البرز، کرج، شهرستان کرج، شهرک فهمیده، شمال بزرگراه تهران قزوین، روبروی راه قلمستان، خیابان شهید نجاری

شماره ثبت ملی: 7620

تاریخ ثبت: ۱۳۸۱/۱۲/۱۷

آسیاب برجی شهرک شهید فهمیده یکی از آثار ملی ثبت شده ایران در کرج است که قدمت آن مربوط به قاجاریه می باشد و در تاریخ ۱۳۸۱/۱۲/۱۷ به شماره ثبت 7620 در مجموعه آثار تاریخی ایران ثبت شده است. نشانی این اثر ملی ثبت شده کرج شهرستان کرج، شهرک فهمیده، شمال بزرگراه تهران قزوین، روبروی راه قلمستان، خیابان شهید نجاری می باشد.

استان البرز دارای جاذبه های گردشگری، باستانی و طبیعی بسیاری است که آسیاب برجی شهرک شهید فهمیده شهرستان کرج یکی از آثار تاریخی و دیدنی این استان می باشد. برای مشاهده دیگر جاذبه های گردشگری این استان، صفحه معرفی جاذبه های گردشگری استان البرز را ببینید.

سرزمین ایران جزء چند کشور اول جهان با بیشترین پیشینه تاریخ و تمدن در بین تمام کشورهای جهان و از نظر تعداد میراث ثبت شده جهانی در بین کشورهای برتر دنیا قرار گرفته است، در ایران بیش از 30 هزار جاذبه گردشگری، طبیعی و فرهنگی وجود دارد. همچنین بهتر است بدانید ایران، مقام نخست جهان در میان کشورهای جهان از نظر تعداد شهرهای جهانی صنایع دستی را دارا می باشد. با توجه به این که ایران دارای اقلیم های بسیار متنوع آب و هوایی است و به عنوان یکی از امن ترین مقصدهای گردشگری شناخته و معرفی شده است، فرصت بی نظیری برای همه علاقه مندان به صنعت گردشگری در ایران و سراسر دنیا است تا با سفر به ایران و استان البرز، از این همه جاذبه گردشگری، طبیعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی بازدید نمایند. معرفی جاذبه های گردشگری ایران

در مسیر بازدید از آسیاب برجی شهرک شهید فهمیده کرج اگر از شهر زیبای اصفهان عبور کردید، خوشحال می شویم میزبان شما در هتل آفتاب اصفهان باشیم.

هتل آفتاب

تلفن رزرو هتل آفتاب اصفهان:     03135510600  –  09135728352

آدرس هتل آفتاب: اصفهان – خیابان آیت الله غفاری (زینبیه) – خیابان آزادی – کوچه شبنم

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان (نقشه گوگل)

مسیریابی هتل آفتاب اصفهان ( نقشه ویز )

رزرو هتل اصفهان